Ładowanie Wydarzenia

All Wydarzenia

Tajlandia

listopad 2 - listopad 15 | 6940,00zł

Wydarzenie Nawigacja


Tajlandia zwiedzanie i nurkowanie

Wylot Warszawa 2 listopada 2022 14 00 przylot do Bankoku 3 listopada ok 10 00 ( bagaż 20 kg, jedna przesiadka) 

3-6 listopada

Bangkok czy też Miasto Aniołów, jest stolicą Tajlandii i największym miastem tego kraju, mieszka tam ponad osiem milionów mieszkańców. Bangkok jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Jednocześnie jest to najgorętsza stolica świata ze średnią roczną temperaturą przekraczającą 28°C. Znajdziecie tu zabytkowe pałace i świątynie, rozległe galerie handlowe, centra rozrywki, życie nocne i najbardziej znane w świecie street food.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Bangkoku spędzamy 3 dni, zwiedzając, jedząc, podziwiając codzienne życie miasta.

 

 

 

 

 

 

6-14 listopada 2022

W godzinach popołudniowych lecimy na Phuket.

Jedna z najpiękniejszych wysp tajlandzkich nazywana Perłą Morza Andamańskiego oraz największe miasto wyspy. Założone w I w p.n.e. zachwyca zabytkami, niezwykłą atmosferą oraz klimatem.

W trakcie pobytu na Phuket ( dla chętnych) popłyniemy na słynne Similany, udamy się do rezerwatu dla słoni, zwiedzimy nocą Patong i poleżymy na bajkowej plaży.

 

 

Koszt wycieczki : 6940 zł

Cena zawiera :

* lot Warszawa Bankok-Warszaw

* lot Bankok-Phuket-Bankok

* transfery lotniskowe

* zakwaterowanie ze śniadaniem w hotelu w Bankoku 4 gwiazdki (cenrum miasta)

* zakwaterowanie na Phuket ze śniadaniem w hotelu 5 gwiadkowym

(pokój typu delux w widokiem na basen)

 

 

 

 

 

 

 

Pakiet nurkowy:620 euro

W tym:

*opieka przewodnika nurkowego

*lunch na łodzi między nurkowaniami

*zimne napoje

*butle,balast

*podatki rafowe

Koh Bon- The Pinnacle

(2 nurkowania w ciągu dnia)

Góra rafy znajduje się na głębokości 18 metrów i opada na 50 metrów, gdzie w piaszczystym dnie często napotkać można leopard shark oraz white tip reef shark polujące na pożywienie. Zachwycające pinakle porośnięte są kolorowymi miękkimi koralami, gorgoniami o gąbkami. W anemonach odnaleźć można aż 5 gatunków błazenków, do tego krewetki i porcelanowe kraby sprawiają, że trudno oderwać wzrok od pinakli, lecz rzut okiem w toń przynieść może niezwykły widok tańczących mant i rekinów wielorybich.

Koh Tachai Island

(2 nurkowania w ciągu dnia)

Piękny ogrod koralowy na głębokości od 22 do 26 metrów z najlepszymi miękkimi koralowcami gorgoni w okolicy. 2 strona rafy to kierunek południowy prowadzi w dół do ogromnych głazów położonych na głębokości od 36 do 40 metrów. Na piaszczystym dnie spotkać można leopard shark i ogończe. Powyżej przepływają barakudy, trevally i tuńczyki, Do oglądania są zarówno organizmy makro jak i manty oraz rekiny.

Wrak King Cruiser

(3 nurkowania w ciągu dnia)

Był katamaranem składającym się z czterech pokładów i dwóch kadłubów, o długości 85 metrów, szerokości 26 metrów i wysokości 18 metrów. Wraz znajduje się na maksymalnej głębokości 32 metry. Górny pokład wraku znajduje się na głębokości około 18-20 metrów.Wrak stanowi zadomowienie coraz większej ilości ryb. Można tu obserwować w szczególności: barakudy, tuńczyki oraz lucjany. Ilości ryb są tak duże, że czasami wręcz utrudniają oglądanie wraku.

Shark Point

(3 nurkowania w ciągu dnia)

to zgrupowanie kilku podwodnych skał, z których najwyższa wystaje kilka metrów nad wodę. Nurkuje się na pierwszych dwóch, czasem trzech.  Shark Point jest siedliskiem niezwyklej ilości muren, lucjanów, ośmiornic, mątew, krewetek, ślimaków, a także tuńczykowatych, barakud

 

 

Zwiedzanie Bankoku:

Poznacie historię Tajlandii oraz odwiedzicie najciekawsze jego miejsca. Prywatny mini van, przewodnik, przekąski. Koszt ok 80 euro

Cena nie zawiera wejść do świątyń

  • Wat Traimit – Świątynia Złotego Buddy – w tej leżącej na terenie Chinatown Świątyni znajduje się największy na świecie posąg Buddy, wykonany ze szczerego złota.
  • Wat Arun – zwana również Świątynią Świtu (Temple of a Down) wznosi się u zachodnich brzegów Menamu (Chao Phraya). Świątynia pięknie zdobiona ręcznie wykonanymi płytkami ceramicznymi jest jednym z symboli Bangkoku.
  • Grand Palace/Pałac Królewski – położony w zakolu rzeki Menam (Chao Phraya) kompleks świątyń i budynków królewskich, bez cienia wątpliwości stanowi świadectwo potęgi dawnych monarchów.
  • Świątynia Szmaragdowego Buddy – z zasiadającym na pięknym tronie Buddą ubranym w szatę zależną od panującej pory roku – Wat Phra Kaeo uważana jest za najważniejszą i najbardziej efektowną świątynię wyznawców buddyzmu.
  • Wat Pho/Świątynia Leżącego Buddy – jest największą w stolicy (95 pagod) i najstarszą istniejącą (XVI wiek). W przeszłości był tu pierwszy otwarty uniwersytet w kraju, gdzie uczono między innymi medycyny, literatury, astrologii i masażu. Słynna z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy: długiego na 46 metrów i wysokiego na 15 metrów..
  • Golden Mount – jedyne wzgórze w Bangkoku, na szczycie którego znajduje się słynna świątynia Wat Saket. Wejście jest łatwe i niemęczące, a z góry rozciąga się fantastyczna panorama na całe miasto.
  • Jim Thompson House – jeden z najpiękniejszych drewnianych wschodnioazjatyckich domów, pełen dzieł sztuki i atmosfery starego Bangkoku. Jim Thompson, twórca jedwabnego imperium, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w malezyjskiej dżungli w 1967 roku, jest w Tajlandii otoczony wielką estymą.
  • Osoby odwiedzające świątynie muszą być odpowiednio ubrane.Należyzałożyć strój, który zakrywa ramiona i kolana. Spodnie z rozdarciami, obcisłe spodnie lub szorty nie są dozwolone.

Kolacja w Chinatown

Koszt: 10 euro, na dojazd tuk tukiem, plus to co wydamy na straganach

  • Chinatown – handlowe za dnia miejsce, wieczorami zamienia się w centrum zdecydowanie najlepszych ulicznych restauracji. Z pewnością jest to jedna z najbardziej tętniących życiem dzielnic Bangkoku. Ten klimat trzeba poczuć!

 

 

Phuket:

* rejs na Phi Phi (jaskinia wikingów, monkey beach, niezamieszkana Mosquito Island , zatoka Maya, gdzie kręcono film z Leonardo di Caprio „Niebiańska plaża” ) koszt ok 40 euro

* sanktuarium dla słoni (całodniowa wycieczka do rezerwatu ze słoniami, karmienie,kąpiel w rzece, lunch) koszt ok 50 euro

Cena wycieczki na dzień 28-07-2022

 

 

 

 

Szczegóły

Start:
listopad 2
Koniec:
listopad 15
Koszt:
6940,00zł