Ładowanie Wydarzenia

All Wydarzenia

Szkolenie na Ratownika Wodnego

czerwiec 3 - czerwiec 16

SZKOLENIE RATOWNICZE

Jeśli lubisz wodę, ludzi, wyzwania, jesteś niebanalny i pracowity, nie uciekasz od odpowiedzialności, a ponad wszystko przepadasz za wysokimi zarobkami, to jesteś na dobrej stronie.

Uprawnienia ratownicze to dzisiaj chyba najszybsze i najtańsze kwalifikacje zawodowe, dostępne na rynku pracy. Dodatkowo od wielu lat branża ta permanentnie boryka się z brakami kadrowymi co znaczy, że pracy jest dużo, a wynagrodzenie wysokie.
Praca ratownika nie jest trudna, ale wymaga cech związanych z odpowiedzialnością, wiedzą i sprawnością fizyczną.
Żeby uzyskać kwalifikacje ratownicze dające szanse pracy na kąpieliskach nadmorskich, śródlądowych oraz pływalniach w kraju i za granicą należy posiadać pakiet trzech umiejętności/kwalifikacji:

1. Tytuł Ratownika Wodnego MSW
2. Tytuł Ratownika KPP
3. Jedne z uprawnień przydatnych w ratownictwie wodnym: płetwonurek, sternik motorowodny, żeglarz jachtowy lun instruktor pływania

Nasze wieloletnie doświadczenie w ratownictwie wodnym, medycznym, ale także morskim oraz ponad 20 letni staż szkoleniowy w tych dziedzinach, pokazał nam jak skutecznie i praktycznie zrealizować te szkolenie i przygotować każdego absolwenta do pracy ratowniczej w każdych warunkach.

Jaki jest cel i struktura szkolenia?
Całe szkolenie podzielone jest zatem na 3 etapy: Ratownik Wodny, Ratownik KPP oraz sternik Motorowodny.  W tym roku szkolenia trwają w terminie od 3 do 16 czerwca 2024 roku. Każdy blok realizowany jest po sobie:

  • Ratownik Wodny 3-9 czerwca
  • Ratownik KPP 10-14 czerwca
  • Sternik Motorowodny 15-16 czerwca

Każdy kandydat może zdecydować przez ile etapów przechodzi. Jeśli już ma uprawnienia KPP lub sternika to może tą część ominąć i pojawić się tylko na tym szkoleniu które go interesuje.

Zajęcia na kursach odbywają się zgodnie z bardzo intensywnym harmonogramem. W większości dni zaczynają się ok 0900 i kończą ok 1900 z przerwą na posiłek.
Żeby lepiej przygotować się do końcowych egzaminów sprawnościowych uruchomiliśmy warsztaty doskonalenia pływania i kształtowania kondycji pływackiej. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o 1700, na pływalni ul. Kościuszki w Elblągu. Zajęcia te mają na celu sprawdzenie jakie umiejętności pływackie posiada kandydat i omawia się wskazówki do własnej pracy przed wyznaczonym terminem kursu. Zajęcia są darmowe, należy jedynie zakupić bilet wstępu na basen.

Jak się przygotować na szkolenie?
Właściwie należy mieć ze sobą tylko sprzęt pływacki oraz dobry humor, a na koniec szkolenia 4 zdjęcia legitymacyjne.

Jaki jest koszt szkolenia?

  • Ratownik Wodny: 1600 zł + 400 zł dokumenty  (uczniowie i studenci 1400 + 400 dokumenty)
  • Ratownik KPP: 1050 + 150 certyfikat (uczniowie i studenci 900 + 150)
  • Sternik Motorowodny: 780 zł + 300 dokumenty (studenci i uczniowie: 650 + 300)

 

Zainwestowane pieniądze w własny rozwój i zdobycie tych kwalifikacji, zwraca się po przepracowaniu pierwszych 12 dni na kąpielisku !!!
Jeśli zatem decydujesz się przejść przez dość trudne i pracochłonne szkolenie lub masz jakieś pytania nie wahaj się zadzwonić i zrobić pierwszy krok. Czekamy właśnie na ciebie !!!

Wszystkie informacje znajdziesz pod numerem: 691960013

Szczegóły

Start:
czerwiec 3
Koniec:
czerwiec 16

Miejsce

Bałtyckie Centrum Nurkowe Seawave
Marymoncka 2c
Elbląg, Polska

Organizator

Seawave