Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

All Wydarzenia

Sri Lanka – skarby Cejlonu

3 grudnia 2023 - 16 grudnia 2023

Wydarzenie Nawigacja

 

Sri Lanka to egzotyczny kraj położony w całości na wyspie Cejlon u wybrzeży południowych Indii.
nazywana Perłą Oceanu Indyjskiego z powodu swojego kształtu i lokalizacji. Piękne pomarańczowe plaże, wysokie fale Oceanu Indyjskiego i chylące się ku wodzie palmy to znak rozpoznawczy tego miejsca. Sri Lanka porośnięta jest w dużej części gęstą dżunglą, w której mieszkają stada dzikich słoni – pojedyncze osobniki często można spotkać na łąkach czy nawet na drogach. Przyroda na wyspie odgrywa dużą rolę i sprawia, że kraj ten jest niezwykle egzotyczny. Część lasów deszczowych została wpisana na listę UNESCO.
W grudniu opady na południu wyspy są znikome a temperatura wynosi ok. 29 st.

Termin: 3- 16 grudnia 2023
Koszt: 5
760 zł (w tym lot, zakwaterowanie ze śniadaniem, transfer lotniskowy)

Zakwaterowanie:

Butikowy hotel Tutrle Eco, składa się z uroczych, tradycyjnych 8 małych domków, w których łącznie znajduje się 20 pokoi z ogrodem. Ten elegancki ośrodek dysponuje 25-metrowym odkrytym basenem ze słoną wodą. Pokoje w ośrodku Turtle Eco Beach są eleganckie i utrzymane w odcieniach fioletu. Ich wyposażenie obejmuje moskitierę, klimatyzację, sejf, małą lodówkę, biurko i szafę. W pokojach znajduje się łazienka, a niektóre dysponują prysznicem na świeżym powietrzu.
W obiekcie działa kawiarnia, w której Goście mogą delektować się świeżymi sokami i innymi napojami, ciastami i przekąskami.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nurkowanie:
Grudzień to okres migracji wielorubów a dokładnie płetwali błękitnych Te największe zwierzęta świata zimą migrują na tropikalne wody, żeby wydać na świat młode i odchować je na tyle, aby nabrały warstwy tłuszczu pozwalającej im na przetrwanie w warunkach arktycznych. Na południu wyspy, gdzie będziemy, o tej porze przypływają również manty I rekiny wielorybie. Miejsca nurkowe, jakie planujemy zobaczyć to:

• Rock Wall, Moray Point A
• Wombat Barge, Lighthouse Reef
• Moray Point B, Selkie’s Nest
• Despa Rock, Yala rock
• Noisy Rock A Weligama, Kris Point
Koszt : 580 dolarów
• 10 nurkowań z łodzi
• butle,balast,przewodnik nurkowy
• woda,przekąska między nurkowaniami
Nurkowania zaczynamy o 8 30 I kończymy po 12 00, tak więc popołudnia mamy na zwiedzanie okolicy, plażowanie.

Zwiedzanie:

1. Sri Lanka to przede wszystkim parki narodowe ze słoniami. Yala słynie z dużych stad i dużej liczby słoni, lampartów, jeleni plamistych, sambhurów, krokodyli, mangust, dzików, dzikich bawołów i wielu innych zwierząt. Do wyboru są 4 opcje zwiedzania:
Morning safari – od 5 rano do 9:30 za 45 USD/osoba
Evening safari – od 15:30 do 19:00 za 50 USD/osoba
Full day safari – od 5 rano do 18:00 za 75 USD/osoba

W parku poruszamy się Jeepami (6 osobowe), nie można z nich wysiadać w trakcie jazdy, telefonu muszą być wyciszone. Koszt dojazdu do parku ok 20 dolarów.

2. Jednodniowa wycieczka do Ella Highlands, gdzie odwiedzimy świątynię Buduruwagala kompleks składa się z siedmiu posągów i należy do szkoły myśli mahajany. Następnym przystankiem jest wodospad Ravana, mały szczyt Adamsa, (Little Adam’s Peak). W planie jest równieżNine Arch Bridge Nine Arch Bridge to kamienny most kolejowy, z dziewięcioma łukami, zbudowany przez Brytyjczyków. Znajduje się pomiędzy stacją Ella i Demodara na wysokości 3100m.n.p.m. Zaliczany jest do najczęściej fotografowanych miejsc na całej Sri Lance! ,
Koszt ok 110 dolarów

Każdą z wycieczek możemy modyfikować więc ceny są tylko poglądowe.

Ważne :
Aby wyjechać na Cejlon, obywateli Polski obowiązują wizy. Najszybszą i najprostszą drogą jest aplikacja o e-wizę bezpośrednio na stronie http://www.eta.gov.lk/slvisa/ (jest to opcja najtańsza) lub korzystając z usług pośredników (jest to oczywiście opcja droższa, gdyż poza kosztem samej wizy ponosimy koszty również pośrednictwa).
Wizę turystyczną na Sri Lankę dostaje się na 30 dni, ale można ją przedłużać (dodatkowo płacąc) do 180 dni.

Cena kalkulacji może ulec zmianie, uzależniona jest o kosztu biletów lotnicznych, cena na dzień 24.05.2023 przy kwocie biletu 3355 zł

Szczegóły

Start:
3 grudnia 2023
Koniec:
16 grudnia 2023