Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

All Wydarzenia

Kamieniołomy – Jaworzno, Zakrzówek, Honoratka

Listopad 9 - Listopad 12 | 390,00zł

Polskie kamieniołomy i wyrobiska

Zapraszamy wszystkich i tych nurkujących i tych, którzy zwyczajnie chcieliby miło, ale aktywnie spędzić najbliższy weekend, na wspólny wyjazd nurkowo-rekreacyny. Tym razem jedziemy na południe polski odwiedzić zalane kamieniołomy w Jaworznie, Krakowie i Koninie.
Każdy znajdzie jak zwykle coś dla siebie. Nurkowie przy pionowych ścianach w zakresie głębokości od 2 do 60m, ale także zwiedzanie, klimatyczne knajpy i czas na nierobienie NIC 🙂

Opłaty:
Osoba nurkująca 390 zł.
Osoba nie nurkująca 320 zł.

W cenę wliczone:
noclegi
wejścia na kamieniołomy
opłaty parkingowe
opiekę instruktorską

Cena nie obejmuje:
ładowania butli
wejścia do Wieliczki
transpotru
wypożyczenia sprzętu

9 listopad 2018 (piątek)
Spotkanie w centrum 17 00, wyjazd do Jaworzna (nocleg)
10 listopada (sobota )
Kamieniołom Via Sport „Koparki”
To tuja rozpoczniemy naszą weekendową zabawę z kamieniołomami południowej polski.

Kamieniołom „Gródek” znajduje się na terenie byłego Zakładu Dolomitu „Szczakowa” w dzielnicy Jaworzna Pieczyska. Zakład ten w 1997 roku spóźnił się z zapłatą należności za energię elektryczną czego skutkiem było odcięcie prądu. Stanęły pompy i w ciągu kilkudziesięciu godzin kamieniołom został zalany. Pod wodą znalazły się dwie koparki i cały sprzęt który był wykorzystywany w wyrobisku. W miejscu tym powstał zbiornik wodny dziś nazywany „Koparki” nad którym to znajduje się baza nurkowa .

Dno zbiornika jest płaskie, a jego głębokość waha się pomiędzy 10 a 15 metrami. Dzięki czemu, akwen „Koparek” doskonale nadaje się dla wszystkich nurkujących, beż względu na doświadczenie i posiadane umiejętności.

W planie :

2 nurkowania – od 11 do 16 jesteśmy nad zbiornikiem, po nurkowaniach przenosimy się do Krakowa, nocleg, wyjście na wspólną kolację oraz nocne zwiedzanie miasta

11 listopada (niedziela)

Zalany kamieniołom Zakrzówek wchodzący w skład Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego,znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa. Ze skał górujących nad Zakrzówkiem rozciąga się piękna panorama na Kraków. Jak na dłoni widać wzgórze Wawelskie, kościół na Skałce i wiele innych zabytków Krakowa.

Sam akwen to zalany kamieniołom, z którego wydobywano wapień dla fabryki chemicznej Solvay. Jego głębokość maksymalna wynosi 31 metrów. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody.

W planie :

08 00 – msza święta w Bazylice Mariackiej

10 00- 14 00 nurkowania

16 00 – Wieliczka zwiedzanie (dla chętnych) cena 59 bilet normalny/ 42 bilet ulgowy

19 00 – wspólna kolacja, zakończona spacerem po starówce

12 listopada (poniedziałek)

07 00 – wyjazd w kierunku kamieniołomu Honoratka 1300-1600 nurkowania nad kamieniołomem.

16 00 – podróż w kierunku Elbląga
20 00 – na miejscu w Elblągu

Szczegóły

Start:
Listopad 9
Koniec:
Listopad 12
Koszt:
390,00zł

Organizator

Seawave